fbpx Amortyzacja wózka | Kuschall - aktywne wózki inwalidzkie

STRONA I PRODUKTY ARCHIWALNE

Produkty z nowej oferty marki Kuschall dostępne po kliknięciu w poniższy link

KUSCHALL.EU

Strona główna / Akcesoria / Amortyzacja wózka

Amortyzacja wózka

amortyzacja aktywnych wózków inwalidzkich

W niniejszym artykule przybliżymy problematykę ochrony kręgosłupa i stawów przed wstrząsami i drganiami powstałymi w trakcie eksploatacji wózka.

Wielu naszych pacjentów pyta nas, co mogą dodatkowo zrobić, aby jeszcze bardziej chronić swój kręgosłup, zminimalizować wpływ niekorzystnych wstrząsów na uszkodzony rdzeń kręgowy lub po prostu zmniejszyć ból, powstały w trakcie zjeżdżania ze schodów, czy krawężników.

W jaki sposób możemy sobie pomóc?

Na rynku możemy znaleźć kilka ciekawych rozwiązań tego problemu. W naszej ofercie posiadamy szeroki wachlarz produktów, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki współpracy z wieloma nowatorskimi firmami możemy dobrać właściwe rozwiązanie uwzględniając potrzeby pacjenta.

 

DOSTĘPNE NA RYNKU PRODUKTY:

  • wózki z wbudowanym absorberem drgań kuschall R33,
  • wózki z amortyzacją siedziska kuschall K-SERIES,
  • amortyzatory kół przednich FROG LEGS,
  • koła 24” z amortyzacją LOOPWHEELS

W zależności od potrzeb część tych rozwiązań można ze sobą łączyć lub wybrać jedynie te, które są dla nas najważniejsze.

CO TO SĄ DRGANIA I JAKI MAJĄ WPŁYW NA CZŁOWIEKA?

Drgania są to procesy, w trakcie których pewne wielkości fizyczne na przemian rosną i maleją. Rozróżniamy wiele rodzajów drgań: drgania mechaniczne, drgania elektromagnetyczne, drgania elektryczne i drgania magnetyczne. Dla naszych potrzeb skupimy się wyłącznie na drganiach mechanicznych powstających w trakcie eksploatacji wózka po nierównym terenie.

Jak już wspomniano powyżej w trakcie jazdy wózkiem po nierównościach, jak na przykład: kostka brukowa, kocie łby, płyty chodnikowe czy wiele innych okresowo przerywanych powierzchni dochodzi do powstania drgań, wstrząsów, które poprzez konstrukcję wózka przenikają i oddziałują na człowieka, szczególnie na jego kręgosłup i stawy. Producenci zauważyli ten problem i stworzyli rozwiązania, których zadaniem jest zwiększenie komfortu podróżowania oraz wyeliminowanie bądź ograniczenia niekorzystnego wpływu drgań na organizm człowieka.

Poniżej krótko przedstawiono charakterystykę poszczególnych rozwiązań a Twoim zadaniem będzie zdecydować, które jest najlepsze dla Ciebie.

Amortyzacja siedziska wózka kuschall K-SERIES

amortyzacja siedziska wózka inwalidzkiego kuschall

Amortyzacja siedziska w modelu wózka inwalidzkiego kuschall K-SERIES polega na zastosowaniu dwóch amortyzatorów o regulowanym skoku sprężyny. Dzięki temu można dopasować odpowiednią „miękkość” sprężyny i stopień jej ugięcia. Im sprężyna jest bardziej dokręcona, tym wózek jest bardziej sztywny. Im sprężyna posiada większy skok, tym siedzisko staje się bardziej płynne. Zaletą tego systemu jest możliwość regulacji skoku sprężyny w zależności od aktualnych potrzeb. W każdej chwili regulując skok sprężyny użytkownik może zmienić stopień amortyzacji z sztywniejszego do bardziej miękkiego wózka.

Amortyzacja kół tylnych Loopwheels

Koła Loopwheels do wózka inwalidzkiego powstały w 2015 roku w Wielkiej Brytanii, jako wynik prac na amortyzacją drgań powstałych w trakcie przemieszczania się na wózku inwalidzkim. Twórcom zależało na uzyskaniu jak największego komfortu przy jednoczesnym zachowaniu lekkości i funkcjonalności koła. Specjalnie zaprojektowane i wykonane z włókna węglowego elementy koła pochłaniają drgania oraz amortyzują wstrząsy powstałe w trakcie jazdy po nierównym terenie, kostce brukowej czy przy pokonywaniu krawężników.

Amortyzacja kół przednich FROG LEGS

Frog Legs amortyzacja kół przednich wózka inwalidzkiego

Firma Frog Legs pochodzi z USA, gdzie specjalizuje się w produkcji amortyzatorów kółek przednich do wózków inwalidzkich. Ich produkty pasują do większości wózków inwalidzkich a szczególnie do wózków kuschall. Naszym zdaniem najlepszym wyborem jest zakup modelu ultra sport. Widelce Frog Legs ultra sport amortyzują aż 76% drgań powstałych w trakcie jazdy. Dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów model ten może osiągnąć tak wysoki poziom amortyzacji. Widelce te dobiera się do wagi użytkownika w następujących przedziałach wagowych: 50-70kg, 70-100 kg, 100-130 kg

Aktywnie na wózku

Podążając za Rainerem Kuschall'em pragniemy promować i wspierać ludzi realizujących swoje ciekawe... czytaj więcej...

Vasile Stoica z Rumuni dokonał  niesamowitego wyczynu.  W ciągu kilku miesięcy pokonał... czytaj więcej...

Polecane

W siedzibie firmy "PARTNER" w dniu 02.06.2017 został zorganizowany "Dzień Otwarty", podczas którego prezentowaliśmy naszą aktualną ofertą... czytaj więcej...

Media społecznościowe