fbpx Oparcia stabilizujące | Kuschall - aktywne wózki inwalidzkie

STRONA I PRODUKTY ARCHIWALNE

Produkty z nowej oferty marki Kuschall dostępne po kliknięciu w poniższy link

KUSCHALL.EU

Strona główna / Akcesoria / Oparcia stabilizujące

Oparcia stabilizujące

Dlaczego właściwa pozycja ciała na wózku jest tak istotna dla zdrowia?

Przyjęcie właściwej pozycji ciała w trakcie siedzenia na wózku inwalidzkim i utrzymanie jej przez dłuższy okres czasu bez odpowiedniego oparcia, może być bardzo męczące i wyczerpujące. Właśnie dlatego powstał System MATRX, który jest rewolucją w oparciach do wózków inwalidzkich. Dzięki systemowi MATRX można znacznie poprawić nie tylko komfort siedzenia na wózku, ale także własną aktywność poprzez zapewnienie właściwego podparcia. W związku z niepełnosprawnością i jej różnymi aspektami, na przykład wysokim lub niskim napięciem mięśniowym, problemami ze stabilizacją w płaszczyźnie czołowej, poprzecznej i strzałkowej tułowia, osłabioną siłą mięśniową, pierwotnymi lub wtórnymi ograniczeniami ruchomości stawów, deformacjami lub asymetrią ciała - przyjmowana pozycja podczas siedzenia na wózku inwalidzkim może być niekomfortowa i prowadzić do znacznego pogorszenia stanu zdrowia, szczególnie jeśli proces nieprawidłowego siedzenia rozciąga się w czasie. Nieprawidłowa pozycja tułowia podczas siedzenia na wózku może skutkować negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi, ale przede wszystkim utrudnia aktywność i samodzielność oraz funkcjonowanie w codziennym życiu. Niewłaściwa pozycja na wózku może prowadzić powodować:

  • odleżyny pojawiające się w miejscach, gdzie zbyt duży nacisk rozkłada się na zbyt małą powierzchnię ciała,
  • przykurcze,
  • spadek mobilności i tym samym ogólnej sprawności spowodowany gorszymi możliwościami napędzania wózka,
  • pogłębianie istniejących dysfunkcji (np. deformacje, pozycja ciała wymuszona określonym napięciem mięśniowym),
  • nieprawidłową pozycję miednicy, prowadzącą do skolioz.

ROZWIĄZANIEM JEST SYSTEM OPARCIA DO WÓZKA INWALIDZKIEGO MATRX

System oparcia MATRX pomaga przyjąć prawidłową pozycję ciała podczas siedzenia na wózku oraz zapobiega niekorzystnym skutkom zdrowotnym spowodowanymi niewłaściwą pozycją podczas siedzenia na wózku. Ponadto oferuje bardzo wysoki komfort, bezpieczeństwo bocznego trzymania tułowia i zapewnia maksymalną mobilność. Oparcia MATRX pasują do wszystkich modeli wózków inwalidzkich i posiadają szereg regulacji, dzięki którym można je indywidualnie dopasować do użytkownika. W zależności od potrzeb użytkownik ma do wyboru system oparcia:

  • MATRX® MX1,
  • MATRX® Elite Back / Deep Beck,
  • MATRX® PB Back / Deep Beck,

Oparcia różnią się między sobą: głębokością oparcia – od 8 cm do 18 cm, zmiennym kątem pochylenia oparcia wysokościami oparcia od 230 do 510 mm szerokościami od 310 do 760 mm.

System oparcia MATRX zapewnia: lepszą pozycję podczas siedzenia w porównaniu do elastycznych oparć, stabilizację tułowia w każdej płaszczyźnie przyjęcie bezpiecznej pozycji na wózku równomierną dystrybucję nacisku na całe oparcie, lepszą stabilizację i możliwość dłuższego przebywania na wózku w poczuciu komfortu.

MATRX MX1

MATRX MX1

Oparcie specjalnie zaprojektowane z uwzględnieniem dużej mobilności osób aktywnych, ceniących sobie niską wagę swojego wózka. Dla obniżenia całkowitej wagi zbudowane jest z włókna węglowego, które jest bardzo lekkie i wytrzymałe. Oparcie MATRX MX1 wyprofilowane jest w taki sposób, aby zapewnić jak najlepszą stabilizację tułowia i trzymanie boczne. Spełnia wymagania osób, dla których ważny jest atrakcyjny wygląd i zachowanie właściwej pozycji podczas siedzenia na wózku.

MATRX PB Back / MATRX PB Deep Back

MATRX PB Back / MATRX PB Deep Back

Model oparcia MATRX PB Back i Deep Back daje jeszcze większą głębokość oparcia niż poprzednie systemy. W modelu MATRX PB Back wynosi ona 13 cm a w modelu MATRX PB Deep Back wynosi ona 18 cm. Tak duża głębokość oparcia przeznaczona jest dla osób, które potrzebują szczególnego wsparcia w przyjęciu prawidłowej pozycji podczas siedzenia na wózku. Szczególnie polecane jest osobom mającym problem ze stabilizacją tułowia szczególnie w pozycji czołowej. Regulowany kąt oparcia zapewnia stabilizację tułowia w pozycji strzałkowej.

MATRX Elite Back / MATRX Elite Deep Back

MATRX Elite Back / MATRX Elite Deep Back

Oparcie stworzone dla wszystkich, którzy potrzebują wsparcia do uzyskania odpowiedniej pozycji ciała podczas siedzenia na wózku. Konstrukcja oparcia zapewnia wysoki komfort oraz dużą aktywność i mobilność podczas siedzenia na wózku. MATRX Elite posiada specjalne wzmocnienia boczne, zapewniające optymalne wsparcie klatki piersiowej i umożliwiające swobodną pracę ramion. MATRX Elite Deep Back różni się od modelu Elite głębokością oparcia. Głębokość oparcia MATRX Elite Back wynosi 16 cm podczas gdy głębokość modelu Elite wynosi 8 cm.

Aktywnie na wózku

Podążając za Rainerem Kuschall'em pragniemy promować i wspierać ludzi realizujących swoje ciekawe... czytaj więcej...

Vasile Stoica z Rumuni dokonał  niesamowitego wyczynu.  W ciągu kilku miesięcy pokonał... czytaj więcej...

Polecane

W siedzibie firmy "PARTNER" w dniu 02.06.2017 został zorganizowany "Dzień Otwarty", podczas którego prezentowaliśmy naszą aktualną ofertą... czytaj więcej...

Media społecznościowe