fbpx Warto wiedzieć | Kuschall - aktywne wózki inwalidzkie

STRONA I PRODUKTY ARCHIWALNE

Produkty z nowej oferty marki Kuschall dostępne po kliknięciu w poniższy link

KUSCHALL.EU

Strona główna / Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

KOMFORT SIEDZENIA - FAKTY I MITY

W tym artykule chcemy zwrócić szczególną uwagę na poduszkę siedziska do wózka inwalidzkiego. Proszę nam wierzyć, widzieliśmy już chyba prawie wszystkie wynalazki na czym można siedzieć. Od amatorskich poduszek zrobionych ze starych „jaśków”, koców, gąbek z foteli po profesjonalne poduszki pneumatyczne przeciwodleżynowe. Zauważyliśmy pewien istotny problem, który postanowiliśmy przybliżyć, a mianowicie właściwy dobór odpowiedniej poduszki istotnie wpływa na komfort siedzenia i stabilizację miednicy oraz dodatkowo zabezpiecza przed powstaniem odleżyn.

Dlaczego właściwa pozycja ciała na wózku jest tak istotna dla zdrowia?

Przyjęcie właściwej pozycji ciała w trakcie siedzenia na wózku inwalidzkim i utrzymanie jej przez dłuższy okres czasu bez odpowiedniego oparcia, może być bardzo męczące i wyczerpujące. Właśnie dlatego powstał System MATRX, który jest rewolucją w oparciach do wózków inwalidzkich. Dzięki systemowi MATRX można znacznie poprawić nie tylko komfort siedzenia na wózku, ale także własną aktywność poprzez zapewnienie właściwego podparcia.

Aktywnie na wózku

Podążając za Rainerem Kuschall'em pragniemy promować i wspierać ludzi realizujących swoje ciekawe... czytaj więcej...

Vasile Stoica z Rumuni dokonał  niesamowitego wyczynu.  W ciągu kilku miesięcy pokonał... czytaj więcej...

Polecane

W siedzibie firmy "PARTNER" w dniu 02.06.2017 został zorganizowany "Dzień Otwarty", podczas którego prezentowaliśmy naszą aktualną ofertą... czytaj więcej...

Media społecznościowe